2011 MAKYAJ MODASI PDF Yazdır e-Posta
DERYA GEZER tarafından yazıldı   
Cumartesi, 30 Nisan 2011 10:21

     

2011 Makyaj Modasının tüm feminen ve baştan çıkarıcı efektlerini gözlere taşıyor. 2011 Makyaj Modasında kadınlar buğulu bakışlara sahip olacak.

Göz makyajında doğru renkleri kullanmanın önemini vurgulayan uzmanları makyajdaki en önemli unsurun göz ve bakış olduğunu, göz şekline ve rengine uygun makyaj yapmak için doğru renkleri kullanmak gerektiğini vurguluyor. Örneğin; mavi renk gözlere sahip biriyseniz, parlak sıcak kahve tonlarını ve sıcak gri tonlarını kullanarak çarpıcı bir ifade elde edebilirsiniz. Yeşil gözlü iseniz bu sezonun trend renklerini, yani altın tonlarını, sıcak kahverengi, gri ve koyu moru tercih etmelisiniz.

Kahverengi gözlerde ise, parlak kahverengi, kömür rengi, mor, yeşil ve mavinin tonları bu sezonun favori renkleri arasında.

Nadir bulunan siyah gözlerde ise, parlak kahve, yeşil, kömür rengi, gri, lacivert ve mor tonlarıyla kusursuz hatlarla gözlerinizi ortaya çıkarabilir, çok daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Gece makyajınız için dumanlı gözler hala trend. Trendy bir gece makyajı için siyah, gri ve koyu mavi göz farını, far fırçası ile gölgeleyerek uygulayın. Dudaklar için kırmızı ruj, hafif bir allık, kontrastı iyi sağlanmış bir cilt zemini ile çarpıcı görünebilirsiniz.

Son Güncelleme: Çarşamba, 07 Eylül 2011 11:35
 
Kozmetik Kataloğu,